Jan Mielżyński

Spotkanie poświęcone walkom

powstańczym o Kargowę w okresie

Powstania Wielkopolskiego

26 stycznia 2011r. o godzinie 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie mieszkańców poświęcone walkom powstańczym o Kargowę w okresie Powstania Wielkopolskiego. Wykładowcą był mgr Zenon Brembor - wiceprezes Lubuskiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego, który przedstawił ciekawą historię walk o polskość naszych ziem wskazując na bohaterstwo wielu byłych mieszkańców naszego miasta.

Autor książki "Pamięć i tradycja Powstania Wielkopolskiego" dr Jan Mielżyński przedstawił jej treść, która zawierała wiele ciekawych informacji i biogramów powstańców, liczne ilustracje ukazujące pamiątki po powstańcach oraz zdjęcia z uroczystości upamiętniających 90 rocznicę Powstania. Treść książki bardzo zainteresowała uczestników spotkania, wszystkie przywiezione egzemplarze zostały natychmiast kupione.

Burmistrz Kargowej Sebastian Ciemnoczołowski i przedstawiciele instytucji organizujących spotkanie- Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty i Kargowski Uniwersytet Trzeciego Wieku podziękowali wykładowcą w imieniu mieszkańców za przekazanie ciekawej wiedzy o przodkach, którzy poświęcili swoje młode lata w walce o wolność.