Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej zorganizowała 20 maja br. Seminarium dla dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych oraz kierowników filii bibliotecznych powiatu zielonogórskiego. Seminarium odbyło się w sali Gminnego Ośrodka Kultury im. Wilhelma Blanke w Kargowej.

Spotkanie rozpoczął zastępca burmistrza Krzysztof Woziński, witając wszystkich zgromadzonych gości. Następnie głos zabrał dyrektor WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze dr Andrzej Buck. W swojej wypowiedzi wyraził wielką sympatię do naszego miasteczka oraz zaznaczył, iż pokłada wielkie nadzieje w rozwój naszej biblioteki. Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie multimedialnej prezentacji historii i działalności GBP im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej. Uzupełnieniem prezentacji była wypowiedź dyrektor biblioteki Małgorzaty Kwiecień, która omówiła działania biblioteki, podjęte w ostatnim czasie m.in. udział biblioteki w projektach unijnych i transgranicznych. W dalszym ciągu programu miały miejsce wystąpienia m.in. Marzeny Wańtuch, kierowniczki oddziału dla dzieci wojewódzkiej książnicy, która opowiedziała o "Literackich wędrówkach nastolatków", natomiast Małgorzata Cichoń, Anna Urbaniak, zaprezentowany mediatekę, działająca przy WiMBP w Zielonej Górze. Wystąpił też Dawid Kotlarek, kierownik działu badań, analiz i metodyki książnicy zielonogórskiej.