Ranking bibliotek ,,Rzeczpospolitej"

Redakcja dziennika ,,Rzeczpospolita" we współpracy z Instytutem Książki przygotowała ranking bibliotek w gminach, które mają mniej niż 15 tysięcy mieszkańców. W gronie przeszło 600 bibliotek na 110 miejscu sklasyfikowano Gminną Bibliotekę Publiczną im. E. Paukszty w Kargowej.

W ocenie bibliotek brano pod uwagę m.in. powierzchnię biblioteki i filii, ile godzin tygodniowo jest czynna, wielkość księgozbioru, zakup nowości, szkolenia, udział dotacji podmiotowej dla biblioteki w budżecie gminy oraz pozyskane przez bibliotekę środki pozabudżetowe w 2010r. Istotne w ocenie było także to, czy biblioteka posiada stronę internetową i jaka jest dostępność Internetu dla czytelników.

Pełen ranking bibliotek można ściągnąć z:>>>(PDF)

List gratulacyjny od Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Polak