Zajęcia dla dzieci

Gminna Biblioteka Publiczna im. Eugeniusza Paukszty od lutego br., w ramach swej działalności rozpoczęła zajęcia o charakterze plastyczno - manualnym, w świetlicach wiejskich. Spotkania pt. "ZRĘCZNE RĘCE" prowadzone są przez Barbarę Kornaszewską i odbywają się raz w tygodniu, w świetlicach w Starym Jaromierzu, Obrze Dolnej oraz Karszynie. Obecnie udział w zajęciach zadeklarowało łącznie 36 osób, w wieku od 4 do 15 lat. Ze względu na znaczne zróżnicowanie wiekowe dzieci i młodzież uczęszczają do różnych grup, a tematyka zajęć dostosowana została do ich możliwości oraz umiejętności.

Głównymi celami zajęć są:

• rozwijanie zainteresowań, zdolności, wyobraźni dzieci i młodzieży,
  • organizacja czasu wolnego,
  • kształtowanie umiejętności pracy w grupie,
  • promocja czytelnictwa.

Dzieci i młodzież mają również możliwości wypożyczania książek z naszej biblioteki, które dowożone są przez instruktorkę. Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa.

Pierwsze zajęcia w świetlicach odbyły się:

• 02.02.2011 r. w Obrze Dolnej,
  • 03.02.2011 r. w Starym Jaromierzu,
  • 04.02.2011 r. w Karszynie.