Salon Poezji z udziałem Anny Seniuk

Dnia 11 maja 2012r. na zaproszenie burmistrza Kargowej Sebastiana Ciemnoczołowskiego, Gminnej Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty oraz Gminnego Ośrodka Kultury im. Wilhelma Blanke w Kargowej przyjechała do naszej gminy Anna Seniuk - wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, profesor Akademii Teatralnej w Warszawie.

Przy tej okazji nastąpiło uroczyste otwarcie sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kargowej, która przeszła gruntowny remont.

Całą imprezę rozpoczął burmistrz Sebastian Ciemnoczołowski, który przywitał wszystkich zgromadzonych gości oraz przypomniał o tym, że właśnie dziś mija już druga rocznica śmierci Macieja Kozłowskiego. Następnie głos zabrał dyrektor WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze - Andrzej Buck, który wspominał Maćka Kozłowskiego i przedstawił zgromadzonym gościom film o Maćku. Pan Andrzej Buck jako dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego Kozzi Gangsta Film przedstawił ideę tej imprezy.

Punktem kulminacyjnym całej imprezy był salon poezji kobiecej w wykonaniu Anny Seniuk. Usłyszeliśmy m.in. wiersze Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej oraz Wisławy Szymborskiej.