Uroczyste otwarcie Mediateki

Dnia 16 grudnia 2013r. przed oficjalnym otwarciem Mediateki „Światowid” młodzież utworzyła łańcuch i przenosiła z rąk do rąk ostatnie książki ze starej biblioteki. Tego też dnia o godz. 17.00 miało miejsce uroczyste otwarcie Mediateki „Światowid” w Kargowej, zlokalizowanej w zaadoptowanym budynku dawnego kina przy ul. Słodowej 2, które działało od  stycznia 1965r. do 26 sierpnia 2012r.
W uroczystym otwarciu wzięli udział między innymi Pan Edward Jakubowski doradca Wojewody Lubuskiego, Pan Ireneusz Plechan Starosta Powiatu Zielonogórskiego, dr Andrzej Buck dyrektor WiMBP im. C.K. Norwida w Zielonej Górze, z-ca dyrektora WiMBP Anna Polus, Wiesław Krukowski doradca Marszałka Województwa, Dominik Paukszta z żoną i z córkami, dyrektorzy i kierownicy zaproszonych bibliotek. W otwarciu uczestniczył Pan Sebastian Ciemnoczołowski burmistrz Kargowej, oraz Krzysztof Woziński z-ca burmistrza. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz kanonik Marek Pietkiewicz proboszcz Parafii w Kargowej, radni, dyrektorzy jednostek, prezes UTW Pani Brygida Wróblewska wraz  z członkami, oraz czytelnicy biblioteki.
Po przecięciu wstęgi zaproszeni goście składali gratulacje i podziękowania burmistrzowi, jak również pracownikom biblioteki, następnie został wyświetlony krótki film „Od kina do Mediateki”. W programie artystycznym zaprezentowała się powiatowa wolsztyńska orkiestra dęta.
Mediateka to nowoczesne centrum  z dostępem do wiedzy, kultury, ośrodek życia społecznego. Myślimy, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Projekt został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego KULTURA + PRIORYTET BIBLIOTEKA+ INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK