POLSKO- NIEMIECKIE SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY

Dnia 16.12.2013r. o godz. 17.00 w Mediatece "Światowid"  w Kargowej w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Eugeniusza Paukszty odbyło się POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIE BIBLIOTEKARZY. Podczas spotkania doszło do wymiany poglądów dotyczących działalności bibliotek oraz omówienia roli bibliotek we współczesnym społeczeństwie, a także stosownych metod pracy z użytkownikiem.
W trakcie Polsko- niemieckiego spotkania bibliotekarzy został otwarty punkt informacji turystycznej w budynku nowej biblioteki. Punkt ten dzięki materiałom promocyjnym z obu partnerskich gmin promuje Kargowę i Schulzendorf.
Podczas spotkania przygotowana została wystawa fotograficzna, która prezentowała historię kargowskiej biblioteki, jej modernizację, a także historię biblioteki w Schulzendorf.
Spotkaniu towarzyszył występ Orkiestry Dętej z Wolsztyna oraz poczęstunek.

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu  „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

„Das Projekt wird aus Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Polen (Wojewodschaft Lubuskie) –Brandenburg 2007-2013, Small Project Fund und Netzwerkprojektefonds der Euroregion Spree-Neiße-Bober, kofinanziert.“

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”/ „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.