Podsumowanie Polsko-Niemieckiego Konkursu Literackiego

Dnia 23 maja 2014r. miało miejsce uroczyste podsumowanie Polsko-Niemieckiego Konkursu Literackiego, Polsko-Niemieckiego Konkursu Fotograficznego  „Transgraniczny Album Poetycki”.

Impreza została zorganizowana przez Gminne Centrum Kultury Bibliotekę Publiczną im.Eugeniusza Paukszty i odbyła się na Sali Gminnego Centrum Kultury w Kargowej. Imprezę poprowadził Pan Tadeusz Wojter. Gości przywitał  Zastępca Burmistrza Kargowej Krzysztof Woziński, Dyrektor Gminnego Centrum Kultury Waldemar Ligma, oraz Kierownik Biblioteki Publicznej im. Eugeniusza Paukszty w Kargowej.

Swoją obecnością zaszczycił nas Dominik Paukszta syn pisarza Eugeniusza Paukszty, kierownicy jednostek z Gminy Kargowa, oraz dyrektorzy szkół. W imprezie uczestniczyła również młodzież z partnerskiej gminy Schulzendorf wraz z opiekunami, oraz polscy laureaci konkursu. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody.

W programie artystycznym wystąpił amatorski zespół muzyczny. Podczas imprezy uczestnicy mieli możliwość obejrzenia wystawy fotograficznej, oraz wystawy prac literackich wszystkich uczestników konkursu, oraz wysłuchanie referatu wygłoszonego  przez pana Eugeniusza Kurzawę.

Realizacja opisanego wydarzenia jest możliwa dzięki współpracy z partnerską gminą Schulzendorf. Projekt jest współfinansowany w ramach Funduszu Małych Projektów w Euroregionie „Sprewa- Nysa-Bóbr” dla Programu Operacyjnego Współpracy Transgenicznej Polska (Województwo Lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013 w ramach „Europejskiej Współpracy Terytorialnej ”.

„Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu  „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

„Das Projekt wird aus Mitteln des Europäischen Fonds für Regionale Entwicklung im Rahmen des Operationellen Programms der grenzübergreifenden Zusammenarbeit Polen (Wojewodschaft Lubuskie) –Brandenburg 2007-2013, Small Project Fund und Netzwerkprojektefonds der Euroregion Spree-Neiße-Bober, kofinanziert.“

„Pokonywać granice poprzez wspólne inwestowanie w przyszłość”/ „Grenzen überwinden durch gemeinsame Investition in die Zukunft”.