Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

W dniach od 9.05-13.05.2016r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Biblioteka Publiczna im.Eugeniusza Paukszty w Kargowej zorganizowała różnego rodzaju spotkania  związane z tym wydarzeniem. Odwiedziły nas Przedszkolaki, które obejrzały przedstawienie pt. "Witajcie w naszej bajce" w wykonaniu Teatru Edu-Artis z Krakowa. Wydarzeniem wartym obejrzenia było przedstawienie pt. "Szeptucha" w wykonaniu Teatru Paragraf 2 działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Siedlcu. W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odbył się też rajd rowerowy ph."Odjazdowy Bibliotekarz" w którym udział wzięła młodzież szkolna. Wspólnie odwiedziliśmy Izbę Pamięci Eugeniusza Paukszty mieszczącą się na Leśniczówce w Wielkiej Wsi. Kolejnym wydarzeniem było spotkanie Gimnazjalistów z Panem Grzegorzem Pietrzykowskim, który opowiedział o swojej pasji jaką jest nurkowanie. Obchody Tygodnia Bibliotek zakończyliśmy uhonorowaniem najlepszego czytelnika roku 2015 w kategorii dzieci, młodzież oraz dorośli.