Impreza czytelniczo–plenerowa pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”

21 października 2016 r. klasy V ZSP w Kargowej uczestniczyły w imprezie czytelniczo–plenerowej pt. „Z Panem Samochodzikiem szukamy skarbów Templariuszy”, zorganizowanej przez bibliotekę szkolną i Mediatekę, przy współpracy Rady Rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Impreza odbywała się na terenie szkoły podstawowej i okolic.

Uczestnicy najpierw obejrzeli prezentację pt. „Historia książki”, wysłuchali informacji o Zbigniewie Nienackim, Panu Samochodziku i Templariuszach. Następnie słuchali fragmentów książki Z. Nienackiego pt. „Pan Samochodzik  i Templariusze”, które odczytali zaproszeni goście, m.in. dyrektorzy szkoły i Mediateki. Potem obejrzeli film o poszukiwaniach skarbów Templariuszy. Następnie, po odczytaniu listu od przybyłego do szkoły „Templariusza”, klasy podzieliły się na drużyny. Po wylosowaniu kolorów oznaczających trasy podchodów, drużyny wyruszyły w teren. Tam czekało je wiele atrakcji. Na wyznaczonych szlakach uczniowie odnajdowali tajne znaki zakonu Templariuszy, przy których ukryto listy z zadaniami do wykonania. Niespodzianką było spotkanie na trasie poszukiwań „duchów”, które straszyły poszukiwaczy. Na koniec zabawy drużyny odnalazły  „skarb”, ukryty obok komnaty „Wielkiego Mistrza”. Wspólna impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami. Skonsumowano też „skarb”, którym okazał się ogromny, przepyszny tort.

Organizatorzy dziękują wszystkim za wspaniałą zabawę.