Ferie w Mediatece Światowid

Dnia 2 lutego 2017r. w Mediatece Światowid odbyły się zajęcia w dwóch grupach wiekowych. Grupa starsza brała udział w warsztatach z bajką arabską. Po wysłuchaniu baśni i krótkiej dyskusji na temat jej morału, każde dziecko  miało okazję przygotować swój własny czarodziejski dywanik. Wykonały go za pomocą kawałków wełny oraz ścinków tkanin, na uproszczonym krośnie tkackim. Po zakończeniu warsztatów każde dziecko  mogło zabrać do domu swój dywanik.

Grupa młodsza wysłuchała krótkiej bajki indiańskiej i następnie dzieci wykonały swoje własne pióropusze kolorowymi piórami i innymi ozdobami, sznurkami, plecionkami i wstążkami.