Bryczka Literatów

W piątek 9 czerwca między godz. 16.00 a 17.00 na XIII Szlaku Koźlarskim im. Tomasza i Walentego Brudłów Wąchabno-Linie-Wielka Wieś-Mała Wieś-Wąchabno

organizowanym w ramach XVII Konkursu Muzyki Ludowej w Kopanicy 9-11 czerwiec 2017r. pojawiła się Bryczka Literatów.
Od wielu lat celem szlaku jest prezentacja i popularyzacja wielowiekowych tradycji kultury ludowej Regionu Kozła, licznych śladów walk powstańczych o zachowanie polskości oraz różnorodnych walorów turystycznych i przyrodniczych. Elementem spajającym w/w walory szlaku jest powojenny wątek literacki - twórczość Eugeniusza Paukszty. Muzycy zatrzymali się w Leśniczówce Pracy Twórczej nad jeziorem Liny, zwiedzili Izbę Pamięci E. Paukszty, dali krótki koncert, a następnie ruszyli w dalszą drogę wyznaczonym szlakiem.