XVIII Ogólnopolski Konkurs Literacki

W Bibliotece Publicznej im. E. Paukszty w Kargowej w dniu 29 września 2017 r.  odbyło się podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. E. Paukszty. W uroczystości wziął udział starosta zielonogórski Dariusz Wróblewski, burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś,  syn pisarza Dominik Paukszta, radni, pracownicy urzędu, dyrektorzy szkół, bibliotekarze, literaci, czytelnicy, prezes i członkowie KUTW, laureaci konkursu oraz młodzież. Zaproszeni goście wysłuchali referatu Pana Eugeniusza Kurzawy Prezesa Związku Literatów Polskich w Zielonej Górze wspominającego zmarłego 29 marca 2017 r. członka jury konkursu Janusza Koniusza. Wręczenia nagród laureatom dokonał burmistrz Kargowej Jerzy Fabiś. Uroczystość  zakończyła się koncertem w wykonaniu Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Usta milczą  dusza śpiewa".