FERIE W BIBLIOTECE

W czasie ferii zimowych dzieci i młodzież mogły ciekawie spędzić czas w bibliotece. Dużym zainteresowaniem cieszyły się jak zwykle czytelnia internetowa "IKONKA" oraz "WIOSKA INTERNETOWA " mieszcząca się w Filii w Smolnie Wielkim - gry komputerowe oraz gry planszowe, które wracają do łask. Młodzież mogła oglądać również ciekawe filmy na DVD.

Ostatniego dnia ferii 11.02.2011 r. o godz. 17.00 odbył się " I Mini Turniej Gier Komputerowych"

Nagrodzeni zostali:

I miejsce: Michał Kurczyk

II miejsce: Daniel Bugaj

III miejsce: Krystian Klemeński

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe - gadżety komputerowe.

07.02.2011 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kargowej odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem "BEZPIECZNY INTERNET".

W zajęciach brały udział dzieci uczestniczące w "Feriach bez nudy 2011" oraz stali bywalcy czytelni internetowej. Wszyscy uczestnicy obejrzeli film oraz otrzymali zeszyt ćwiczeń "Poznaj Bezpieczny Internet", który został opracowany przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange. Jest to pakiet edukacyjny dla bibliotek w ramach programu Akademia Orange dla Bibliotek.